BİZ KİMİZ?

Maker Atölye; ister hobi, ister eğitim, ister girişimcilik amaçlı olsun herkesin yeni ve eski üretim araçlarını bir arada kullanabileceği, ekibimizin tecrübe ve desteğinden yararlanabileceği, ilgilendiği konularda eğitim alabileceği, bireysel yada takım olarak proje yapabileceği yeni nesil bir ortak tasarım ve üretim alanı.

Maker araçlarını ve üretme kültürünü büyütmek için Mayıs 2015’te bir araya gelen disiplinler arası bir takım Maker Atölye çekirdek ekibini oluşturdu. Ağustos 2015’te Türkiye’nin herkese açık ilk ve en büyük Maker alanını Istanbul MakerLab adı ile açtık.

Açıldığı tarihten beri Maker Çocuk markası ile 10.000’den fazla çocuk ve 1000’den fazla yetişkin ve eğitmene Maker Hareketini ve araçların kullanımını öğrettik. Uygulamalı Maker eğitimler ile başlayan maceramız farklı disiplinlerde iş birliklerine, teknoloji ve üretimi bir araya getiren çok sayıda proje ile devam etti.

2017 yılı başında Maker Atölye adı ile kendimizi yenilerken alanımızı da Maker Çocuk ve Pro-Maker Atölye alanı olarak genişlettik. 2016 yılında uluslararası kodlama platformu IAYCE; Mayıs 2017 itibariyle MIT‘nin FABLAB ağına entegre olarak Maker paylaşım kültürüne daha fazla katkı koymak için adımlar attık. Böylelikle içeriklerimizi zenginleştirerek tüm dünya ile eşleştirme fırsatımız oldu.

Ekibimiz farklı disiplinlerden oluşan, değişim ve farklılık yaratmak isteyen bir takım. Aramızda öğretmenler, elektronik / bilgisayar / makine eğitimi almış mühendisler ve tasarımcılar var. Böylece biz de birbirimizden öğrenerek öğretebiliyor, birbirimize ve çalıştığımız ekiplere farklı bakış açıları kazandırabiliyoruz.

Bizi daha yakından tanımak için Facebook & Twitter hesaplarımıza göz atabilir, Projeler sayfasında yaptıklarımızdan bazılarını inceleyebilirsiniz.

×