MAKER NEDİR?

Maker kelimesi yapan üreten anlamında kullanılırken aslında insanın bir özelliğini tasvir eder. Maker Hareketi içerisinde tarif edilen "maker" yapan üreten paylaşan paylaşılanı anlatan öğreten sıfatlarıyla geniş bir anlama sahip. Aslında basit bir kavram olan maker'ın kendimizce tanımlarını yapmaya çalıştık. (Bu liste geliştirilecektir)

Doğuştan Maker

Kendinizi tanımlamadan biri size “oha abi sen maker sın” dediğinde yüzünüzde şaşkın bir ifade oluyorsa siz doğuştan maker’sınız. Hele bir de yaptığınızı tarif ederek paylaşıyorsanız en güzel insanlardansınız.

Kendine Maker

Maker hareketi teorisini duydunuz bildiniz eliniz üretime de gitti ama bir türlü kıyamadınız paylaşıma.

ÇAKMA MAKER

Teoriyi duydunuz bildiniz anlattınız sevdirdiniz ama bir türlü üretemediniz. Hayır fırsat olmadı tabii ki yoksa neler yaparsınız. Sırf düşüncesi bile yettiğinden kendinizi maker olarak tanıtmanızda sakınca yok değil mi?

TROUBLE MAKER

Sizin asıl bilgileriniz patent lisans hak hukuk konusu olduğu için sıra birşey yapmaya gelmiyor tabii. Abi önce bi üretelim allasen hep problem hep problem.

COFFEE MAKER

En çok vaktini kahveye ayıran aslında altta çok ciddi altyapısı olan maker grubu. Az içsenize ya ?

PRO MAKER

Hem maker olacaksın hem para kazanacaksın saygı duyuyoruz abi. Bi ara anlatirsan seviniriz.

NETWORK MAKER

Varlık nedeni networkingdir. Daha henüz bir şey ürettiği görülmemiş. Ama tek bir toplantıyı kaçırmaz bu arada.. İyi insanlardır.

GÖRÜNÜŞTE MAKER

Abi hersey iyi guzel bi gun de bir slicing olsun bir coding olsun bir şeyler falan, sen de yap daha açık ne diyelim?

ANNE

En büyük maker kendileri olur, saygısizlik yapmayın dağılın..

×